Stavební spoření = startovné do života

OVB Allfinanz, a. s., vaše jednička ve finančním poradenství, nabízí široké portfólio partnerů na finančním i kapitálovém trhu. V této oblasti máme možnost vybrat Vám ze 4 stavebních spořitelen, s ohledem na požadavky a aktuální situaci klienta. Pod tímto pojmem stavební spoření rozumíme účelový druh spoření, při kterém vkladatel ukládá prostředky u specializované banky. V průběhu spoření může čerpat statní podporu a po jeho ukončení získává, při splnění dalších podmínek, nárok na úvěr z tohoto spoření.
Většina rodičů dětem spoří. Nejčastěji formou stavebního spoření, ale výjimkou nejsou ani investice do umění či koupě nemovitosti pro ještě nezletilého potomka. Ukázal to nový průzkum společnosti Wüstenrot.

Převážná část rodičů chce své děti zajistit na budoucnost. Jelikož děti nechceme poslat do života s prázdnou, využíváme různé druhy spoření. Nejoblíbenější je u rodičů stavební spoření, pak následuje spořící účet a minimum je dětských kont.
Někteří rodiče jdou do méně konzervativních forem spoření a tím jsou investice. Investice jsou sice rizikovější na druhou stranu též výnosnější. Ne nadarmo se říká, že s mírou rizika roste zisk.
V případě dlouhodobějšího horizontu spoření, riziko klesá. Dále se hojně využívají podílové fondy, nákup nemovitostí či uměleckých předmětů a různých cenných sbírek s vysokou hodnotou.

Doposud bylo možné vybrat peníze ze stavebního spoření až úderem 18 roku dítěte. Pokud rodiče chtěli peníze vybrat dříve, než dítěti bylo 18 let ( a to může být jak z finančních důvodů rodiny, nebo neplánované zahraniční stáže apod.), tak museli rodiče k opatrovnickému soudu, což od 6. 4. 2016 neplatí.

„Pro rodiče je určitě dobrou zprávou, že byla schválena novela zákona o stavebním spoření, která usnadňuje ukončení smlouvy nezletilého dítěte bez nutnosti souhlasu opatrovnického soudu.

„Nejenže díky němu spoříte, máte také jistotu státní podpory až do výše dvou tisíc korun ročně. Umožňuje vám dosáhnout na výhodný úvěr na bydlení. Než jeho podmínky splníte, můžete zažádat o takzvaný překlenovací úvěr.“

„Drtivá většina české populace není schopna vydat jednorázově částku v řádu statisíců, a proto je třeba na zabezpečení dítěte myslet hned od jeho narození,“

Odborníci doporučují spořit dětem co nejdříve. Jestliže chtějí potomka jednou udržet na studiích, na zahraniční stáži nebo mu pomoci s investicí do vlastního bydlení, čeká je výdej nemalé částky.

V případě stavebního spoření je minimální délka trvání smlouvy šest let.

V případě investičních produktů je pro stabilní vyšší míru výnosu a snížení rizik nejlepší pravidelná investice v časovém horizontu zhruba patnáct, osmnáct až dvacet let.
Jak spoříte dětem?

 • 19,2 % životní pojištění
 • 23,4 % spořicí účet
 • 22,3 % dětské konto
 • 43,6 % stavební spoření
 • 15,2 % podílové fondy
 • 8,8 % akciové fondy
 • 3.4 % dluhopisy
 • 8,2 % pořízení nemovitosti
 • 3,8 % stříbrná mince emitovaná ČNB
 • 9,7 % jiná forma – známky, umění
 • 13,5 % nespoří vůbec

Přijďte nás poctít Vaší návštěvou a dohromady to vyřešíme k Vaší spokojenosti!

Krásný den,

Za OVB Brno

Michaela Peigerová:: zpět

design ivosh filka © 2006 :: webmaster